2 May Saç Ekimi

Yüz şekli, yani yüzün uzunluğu veya yuvarlaklığı, elmacık kemiklerinin çıkıklığı hatta alın bölgesinin şekli, yapılacak tüm estetik müdahalelerde dikkate alınmalıdır. Özellikle alın bölgesindeki saçlarını kaybeden kişilerde, yüzün olduğundan daha uzun göründüğü bilinmektedir. Zayıf ve uzun yüz şekline sahip kişilerde, ön saç çizgisi yüzü dengeleyecek şekilde daha ileriden konumlandırılabilir. Yuvarlak yüz şekline sahip kişilerde ise ön saç çizgisi en fazla 1-1,5 cm öne alınmalıdır. Daha fazla öne almak, yüzün daha yuvarlak ve daha dolgun görünmesine neden olur. Saçlarını aşırı geren kadınlarda, alın bölgesinde şekil bozukluğu olan kişilerde ve alın bölgesinden başlayarak saç dökülmesi görülen kişilerde, bu operasyonlar başarılı sonuçlar vermektedir. Bu sebeple, kısa ama sonuçları kalıcı bir işlem olarak, son yıllarda yoğun talep alan operasyonlardır.

Saç Ekiminde En Başarılı Sonuç

Saç ekimi işlemi, en sık tercih edilen estetik müdahaleler arasında yer alır. Bu sebeple son birkaç yılda değişik teknikler uygulanarak, saç ekimi daha kolay ve başarılı hale getirilmiştir. Kişinin yüz şekline, mevcut saçlarına en uyumlu saç ekimi için, operasyondan önce saç analizi yaptırmak hatta saç tasarımı yaptırmak faydalı olacak, kişinin beklentilerini tam olarak karşılayacaktır. Özellikle tepe bölgesine saç ekimi veya alın çizgisi öne alma operasyonları, bu uygulamalar sayesinde çok daha başarılı şekilde tamamlanabilir.

Saç analizinin amacı; saç ekimi yapan kliniklerin yeni uygulaması saç analizidir. Saç dökülmesinin nedenlerini öğrenmek, kişinin deri yapısını, saç tellerinin kalınlığını ve sıklığını araştırmak için, saç analizi yapılır. Bu uygulama, saç ekiminden önce var olan saçların daha sağlıklı olması için tavsiye edilir. Ayrıca ekilecek saç köklerinin dizaynı için, gerekli olan bir uygulamadır.

Saç tasarımının amacı; saç analizi yapıldıktan sonra yapılan diğer işlem, kişiye özel saç tasarımıdır. İlk olarak, saç ektirmeye karar veren kişinin değişik açılardan birkaç fotoğrafı çekilir. Bu fotoğraflar üzerine bilgisayar ortamında sanal saç ekimi yapılır. Yani operasyondan sonra oluşacak görüntü bilgisayardan belirlenir. Kişinin saç yapısına ve yüz şekline en uygun saç ekimi bu şekilde belirlenir.