3 May Saç Ekimi

Saç dökülmesi problemi, bay ve bayanların yaşadıkları ortak problemler arasındadır. Kişiler özelliklede belirli yaş gurubundaki erkekler, farklı nedenlere bağlı olarak saç dökülme problemi ile karşı karşıya kalmaktadır.

Saç sorunu yaşayan kişiler, son yıllarda gelişen teknoloji ve bu teknolojinin saç ekiminde etkin ve verimli kullanılması ile kısa sürede istedikleri saçlara sahip olabilmektedir. FUE ve FUT saç ekim yöntemlerinin sıklıkla kullanıldığı günümüzde, kişiler saçlarında ve saç köklerinde var olan özelliklere göre, bu iki yöntemden biri ile saç ekim işlemi yaptırabilmektedir.

Saç Ekiminde İstenilen Başarıyı Yakalayabilme

Saç ekim işleminde, ister FUE yöntemi kullanılsın isterse FUT yöntemi, yapılan saç ekim işleminin istenilen başarıyı yakalayabilmesi için, etken olan unsurlar bulunmaktadır. Saç ekim yönteminin kişiye uygunluğu, kişinin saç kökleri bakımından yeterli olması ve saç rengi gibi kişiye ait özellikler, yapılan saç ekiminin istenildiği gibi olabilmesinde önemli etkenler olmaktadır.

Saç Renginin Saç Ekiminin Başarısındaki Yeri

Kişinin sahip olduğu saç rengi saç ekiminde istenilen başarının ortaya çıkabilmesinde, önemli bir faktördür. Açık renk saça sahip olan bireylerde, gerçekleştirilen saç ekim işleminin koyu renk saç tipine sahip olan kişilerde gerçekleştirilen saç ekimine göre, daha iyi sonuçlar verdiği görülmektedir. Ayrıca açık renk ve kalın telli saç tipine sahip olan kişilerde yapılan saç ekim işleminin, ince telli ve koyu renk saç tipine sahip olan kişilerde yapılan saç ekim işlemine göre istenilen sonuca ulaşma oranı daha yüksektir.

Kişide saç rengi ve teli, saç ekiminde istenilen sonuca ulaşmada etkendir. Özellikle FUE yönteminin kullanıldığı saç ekim işlemlerinde, saç kökleri tek tek alındığı için saç ekim işleminde istenilen başarıya ulaşmada en önemli faktörler arasında saç köklerinin yeterli ve sağlıklı olması gerekmektedir. Kalın telli saç tipine sahip olan kişilerde ise çoğu zaman kaliteli saç kökü bulma noktasında, herhangi bir sorun ile karşılaşılmamaktadır.

Saç ekim işleminden önce saç analizleri yaptırılması, sadece saç sorunlarını ortaya çıkarmamakta, aynı zamanda kişinin saç rengi ve saç özelliklerinin bilinmesine de yardımcı olmaktadır.