1 May Saç Ekimi

Kellik sorunu, genellikle erkelerin yaşadığı bir problemdir. Genetik saç dökülmesi daha sık erkeleri etkilese de bazı özel durumlarda kadınların da saçında dökülme meydana gelir. Erkek tipi saç dökülmesinde, saçlar önce alın bölgesinden veya tepe bölgesinden başlayarak dökülür, ardından hızla diğer gölgelere doğru yayılır. Aslında saç dökülmesini önlemenin, en kestirme yolu, dökülme başladığı anda önlem almaktır. Saçtaki dökülme miktarı arttığında hem operasyon süresi uzar hem dökülen saçların ekimi için daha fazla maliyet gerekecektir.

Saç Ekimi Ameliyatı Kaş Saat Sürer?

Saçlardaki dökülen kök sayısı arttıkça, saç ekimi ameliyatının süresi de uzar. Ayrıca saç ekimi için kullanılan teknik, saç ektiren kişinin saç kalitesi, saç ekimi operasyonlarının süresinde belirleyici olur.

  • Saç ekimi süresi, operasyonda kullanılan tekniğe göre değişir; saç ekiminde FUT ve FUE tekniği kullanılır. Her iki işlem de uzman doktorlar tarafından başarılı şekilde uygulanabilir. Fakat FUT tekniği ile saç ekiminin, hem operasyon aşaması hem iyileşme süresi daha uzundur. FUE tekniği ile saç ekimi ise ekilecek saç kökü sayısına göre daha kısa süren ve en fazla 6-8 saat içinde tamamlanan işlemdir.
  • Saç dökülmesi, bazen alın bölgesinden bazen ise tepe bölgesinden başlar. Erken önlem almak ve kellik oranı daha azken saç ekimi yaptırmak, ekilecek saç kökü sayısını azaltır. Operasyon da daha kısa sürer.
  • Kadınlarda görülen saç dökülmesi, hormonlardaki değişiklik nedeni ile oluşur. Bu durum ise saçlarda seyrelmelere yol açar. Saç sıklaştırma operasyonlarında, genellikle 3000-4500 saç kökü kullanılır. Sak sıklaştırma işlemi, 2-4 saat içinde tamamlanan operasyonlardır.

Saç Ekiminde Yeni Geliştirilen Yöntemler

Saç ekimi işlemini, daha kolay ve hijyenik hale getirmek için; mega seans saç ekimi, kalem tekniği ile saç ekimi, Mikromotor yöntemi ile saç ekimi gibi, birçok uygulama geliştirilmiştir. Bu uygulamaların amacı, iz bırakmayan, acı hissettirmeyen ve kısa iyileşme süresi sunan saç ekimidir. Saç ekimi için özel geliştirilen cihazlar, saç yönünü ve sıklığını özel ayarladığı için, operasyon sırasında saçların tasarımı çok daha sağlıklı yapılmaktadır.