30 Nis Saç Ekimi

Yüze uyumlu kaş şekli, hem gözlerin anlamını hem yüzün güzelliğini ön plana çıkartacaktır. Geçmiş yıllara nazaran, son birkaç yılda, daha kalın şekillendirilmiş kaşlar tercih edilir. Fakat uzun süre kaşları incelttirmeye bağlı olarak, kaş küsmesi yoğun görülen bir sorundur. Kaş kıllarının zamanla daha az çıkması, kaş küsmesi olarak adlandırılır. Bu sebeple kaş şekli, eski kalın ve doğal görüntüsünden uzaklaşır. Böyle durumlarda kaş ekimi operasyonları yapılarak, kaş şeklinin doğal ve yüz ile uyumlu hale getirilmesi söz konusudur. Kaş bölgesi göz kanalları ile yakın olduğu için, kaş ekiminin sağlıklı koşullarda yapılması gerekir.

Kaş Ekimi İçin Klinik Araştırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kaş ekimi operasyonunda ve birçok estetik müdahalede, ilk olarak fiyat araştırması yapılır. Oysa estetik müdahalelerin tamamı, tıbbi koşullarda ve deneyimli ekipler tarafından yapılması gereken müdahalelerdir. Deri içine yapılan bu uygulamalar sırasında mikrop kapmak, mevcut kaş kıllarında dökülmelere ve hatta göz kanallarında iltihaplanmaya neden olacaktır. Fiziksel görüntüyü daha güzel hale getirmek için yapılan bu müdahale nedeni ile göz sağlığında ciddi sorunlar yaşanabilir. Bu sebeple kaş ekimi yaptırmak için klinik araştırması yaparken, ilk olarak her türlü donanıma sahip klinik araştırması yapmak gerekir.

Kaş Ekiminde Hangi İşlemler Yapılır?

Kaş ekimi yapan kliniklerin, ilk olarak kişinin yüzü ile uyumlu kaş şeklini belirlemek amacı ile kaş tasarımı uygulaması mevcuttur. Kişinin değişik birkaç açıdan fotoğrafı çekilir. Bu fotoğraflar bilgisayar ortamına yüklenerek, kaş şekli sanal ortamda belirlenir. Yapılan 3D tasarımın amacı, kaş kalınlığının yüz ile uyumlu olmasıdır. Operasyon sırasında ise kaş bölgesine transfer edilecek kıllar, ensede yer alan saç kılları veya diğer vücut kıllarıdır. Erkeklerde sakal veya bıyık kıllarından kaş ekimi yapılabilmektedir. Operasyon sırasında 500-600 kıl kökünün ekilmesi, kaş dolgunluğu açısından yeterli olur.

Kaş ekiminde ağrı olur mu; kaş ekimi operasyonlarında, lokal anestezi kullanılmaktadır. Bu sebeple kaşlarına müdahale edilen kişi her hangi bir acı hissetmez. Hatta son yıllarda daha teknolojik şekilde yapılan kaş ekimi, operasyon sonrasında her hangi bir iz kalmasını önleyecektir. Ekilen kaşlar, 2-3 ay içinde çıkar.