Bizi Arayın: 0538 636 68 81(Whatsapp, Viber)

Sakal Ekimi

Hayalini kurduğunuz doğal ve kalıcı sakallara sahip olabilirsiniz.

sakal-ekimiSakal bir erkeğin çehresini tamamlayan ve görüntüsüne estetik katan oldukça özel bir detay. Ancak sayıları azımsanamayacak kadar erkek kimi zaman genetik etkenler, kimi zamansa yaşanan kazalar ve tatsız olaylar nedeniyle ne yazık ki bu ayrıcalıktan mahrum. Sakalın erkekler için doğuştan gelen bir hediye olması ve bir erkeğin bu ayrıcalığı yaşayamıyor oluşu ise bu sorunu yaşayan hemen hemen bütün erkekler için bir psikolojik baskı nedeni. Yakın zamana dek bu tarz problemlerin çözümünde birçok yan etkisi ortaya çıkan ilaç tedavileri kullanılabiliyorken artık günümüzde oldukça başarılı ekim uygulamaları ile çok iyi sonuçlar alabilmek mümkün.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılıyor?

Sakal ekiminde, saç ekim teknolojisinde kullanılan FUE yöntemi ile ekim yapılmaktadır. Öncelikle yapılan kontroller sayesinde, kişi ile birlikte uzman ekibin vereceği karar doğrultusunda ekim yapılacak alan ve ortaya çıkacak sakal formu belirlenmektedir. Ardından sakal yapısı için en uygun olan kıl kökleri tek tek alınarak, özel cihazlar yardımı ile açılan kanallara tek tek yerleştirilir ve operasyon sonlandırılır.

Sakal ekiminde de aynı saç ekiminde olduğu gibi birkaç hafta içerisinde geçici bir dökülme yaşanacaktır. Bu dökülmenin ardından yeniden çıkan sakallar ise 3. Aydan itibaren ise sakallar tam olarak doğal hallerine gelecek ve ekim yapıldığını gözle anlamak mümkün dahi olmayacaktır.

Sakal Ekimi Sonrası

Ekim sonrasında günlük hayatı aksatacak ciddi sorunlarla karşılaşılmayacaktır. Sadece ilk hafta içerisinde tıraş olmamak ve 2 hafta boyunca mümkün mertebe ekim yapılan bölgeyi güneşten muhafaza etmek yeterli olacaktır. Uzman ellerde yapılan bir operasyon ve biraz özenle birlikte dikkat edilecek hususlar bir araya geldiğinde de birkaç ay gibi kısa bir sürede istenilen formda ve sıklıkta sakallara sahip olmak mümkündür.

Kimler Sakal Ekimi Yaptırabilir?

Sakal ekimi uygulaması istisnaları da olmakla birlikte hemen hemen herkes için rahatlıkla uygulanabilir. Köselik problemi olanlar ve sakalları istediği sıklıkta çıkmayanların yanı sıra yanık ve yara izleri nedeniyle sakallarının bir kısmı deforme olmuş kişilerde dahi uygulama yapabilmek mümkündür.

Copyright 2015 Saç Ekimi & Estetik - Saç Dökülmesi Antalya Ana Sayfa | Hakkımızda | Servislerimiz| İletişim