Bizi Arayın: 0538 636 68 81(Whatsapp, Viber)

PRP & Mezoterapisi

Saç dökülmelerinde etkili, yeni ve sağlıklı saç oluşumuna destek verir.

prp-mezoterapiSaçlarımız dış görünümüz için vazgeçilmez parçalarımızdan birisi. Belki de sahip olduğumuz en değerli ve ön özel aksesuarımız. Ancak vücudumuzun bir parçası olan saçlarımızın ömrü istediğimiz kadar uzun olamayabiliyor ya da dış etkilere karşı çok hassas olduğu için zaman içerisinde canlılığından ve gücünden yoksun kalabiliyor. Bunun için saçların bakımı beslenme, günlük hayat düzeni ve düzenli bakım gibi göre birçok detay içeriyor. Bunların yeterli gelmediği durumlarda ise klinik tedavi yöntemleri devreye giriyor. Klinik tedavi yöntemleri arasında ise elde edilen başarılı sonuçlar neticesinde en çok tercih edilenler PRP ve Saç Mezoterapisi.

Saç Mezoterapisi Nedir, Nasıl Yapılır?
Saç mezoterapisinin temelinde; saçların ihtiyacı olan mineral ve vitaminlerin saç köklerine enjekte edilmesi yatıyor. Bunun için laboratuvar ortamında hazırlanmış olan özel karışımlar klinik bir ortamda, özenle saç köklerine uygulanıyor. Normal beslenme düzeni içerisinde tam olarak ihtiyaçlarını karşılayamayan saç kökleri bu sayede tüm ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri direk olarak nüfuz edebiliyor. Böylelikle saçlar hem çok daha canlı, hem daha güçlü, hem de dökülmelere karşı daha inatçı olabiliyor.

Saç Mezoterapisinin Yan Etkileri Nelerdir?
Hazırlanan karışım sadece saçların ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri içermektedir. Bu nedenle uygulamanın bilinen hiçbir yan etkisi gözlemlenmemiştir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken tek husus; uygulama yapılacak olan merkezin gerek duyulan steril ortamı sağlayıp sağlamadığı ve bu konuda deneyimli olup olmadığıdır.

PRP Nedir, Nasıl Yapılır?
PRP uygulamasında da aynen saç mezoterapisinde olduğu gibi saç köklerine enjektör yardımı ile hazırlanan özel bir karışım enjekte edilir. Ancak PRP’nin saç mezoterapisinden farklı oluşunun sebebi hazırlanan karışımdır. PRP, yani PlateletRich Plazma (Trombosit Yönünden Zenginleştirilmiş Plazma) kişinin kendi kanından elde edilmiş olan özel bir formüldür. Bunun için kişiden çok az miktarda kan alınır ve laboratuvar ortamında santrifüj işlemi uygulanarak kırmızı kan hücreleri ayrıştırılmış, yoğun trombosit oranına sahip bir jel elde edilir. Onarıcı ve yenileyici özelliği son derece yüksek olan bu karışım daha sonra saç köklerine uygulanarak saçların çok daha güçlü ve canlı olması sağlanır.

PRP Tedavisinin Yan Etkileri
Uygulamada elde edilen karışım kişinin kendi kanından elde edildiği için hiçbir yan etkisi olmadığı gibi alerjik reaksiyona dahi neden olmaz. Bu uygulamada da esas dikkat edilmesi gereken, uygulama yapılacak kliniğin yeteri şartları sağlayıp sağlamadığı ve bu konuda ne kadar deneyim sahibi olduğudur.

 

Copyright 2015 Saç Ekimi & Estetik - Saç Dökülmesi Antalya Ana Sayfa | Hakkımızda | Servislerimiz| İletişim