Bizi Arayın: 0538 636 68 81(Whatsapp, Viber)

Saç Dökülmesi

Dökülmelere karşı daha inatçı saçlar için profesyonel destek.

sac-dokulmesi2Yapılan araştırmalara göre yetişkin bir insan için bir günde 50-100 adet saç telinin dökülmesi gayet sıradan bir durum. Vücudumuzun sürekli olarak kendini yenilemesi gibi saçlarımız da belirli bir döngü içerisinde sürekli olarak kendini yenilemeye devam etmekte. Ancak bu süreçte bu döngüsünün normalden çok daha kısa olması, dökülen saç telinin yerine yenisinin gelmemesi, yeni gelen saç tellerinin normale göre çok daha ince yapıda olması ya da olması gerekenden daha fazla saç telinin dökülmeye başlaması, durumun pek de iyiye gitmediğinin işaretidir. Eğer bu durumlardan herhangi biriyle karşı karşıya kalınmışsa erken önlem almak, iyi gitmeyen bu süreci durdurabilecek ya da en azından yavaşlatıp kellik gibi istenmeyen bir durumla karşı karşıya kalınacak günü ciddi anlamda erteleyecektir.

Saç dökülmesinin nedenleri arasında stres, genetik kodlar, ilaçların yan etkisi, dengesiz beslenme, gebelik, yetersiz bakım ve dış etkenler gibi birçok başlığı sayabiliriz. Bütün bu başlıkları ele alıp günlük saç bakımının yapılması, beslenmeye özen gösterilmesi ve saçların dış etkenlerden korunması ile dökülmelerin ciddi anlamda önüne geçebilmek mümkündür. Ancak her ne olursa olsun, özellikle de işin içerisine genetik kod faktörü girdiği zaman saç bakımında gösterilen kişisel gayretler yeterli olmayabilir. Bu nedenle hem günlük saç bakımının nasıl olması gerektiği hakkında daha profesyonel bir destek almak, hem de klinik ortamda uygulanabilecek profesyonel saç bakım uygulamaları ile saçların normalden çok daha güçlü ve canlı olması mümkün olabilir.

Bu yüzden biz de yılların vermiş olduğu deneyim sayesinde siz değerli misafirlerimize saç bakımında profesyonel olarak destek vermekteyiz. Klinik ortamda gerçekleştirilen tedavi uygulamalarımız PRP, saç mezoterapisi ya da Orenda Bioteknik Uygulama ile siz de hem daha canlı ve parlak, hem de dökülmelere karşı çok daha inatçı saçlara sahip olabilirsiniz.

   Saç Dökülmesi Tedavi Yöntemleri

 

Copyright 2015 Saç Ekimi & Estetik - Saç Dökülmesi Antalya Ana Sayfa | Hakkımızda | Servislerimiz| İletişim