Bizi Arayın: 0538 636 68 81(Whatsapp, Viber)

Kadın Saç Ekimi

Kadınlarda oluşan kellik, FUE Yöntemi ile son buluyor.

kadin-sacekimiKellik genellikle erkeklerin yaşadığı bir sorun olarak bilinse de kimi zaman kadınlar için de bir problem haline gelebilmektedir. Bir erkek için dahi ciddi bir psikolojik baskı nedeni sayılabilecek bu durumla bir kadının karşılaşması ise oldukça can sıkıcı ve zorlu bir süreci beraberinde getirecektir.

Kadınlardaki saç dökülmesinin nedeni erkeklerden farklı olabilmektedir. Erkeklerde genellikle belli bölgelerden açılma ile yaşanan dökülme kadınlarda kimi zaman tüm bölgelerde ortaya çıkan bir seyrekleşme ile görülebilir. Bu durumun nedeni doktor kontrolü ile tespit edildikten sonra dökülmenin önüne geçilebildiği takdirde ekim yaptırılırsa olumlu sonuçlar alınabilecektir. Aksi halde dökülme devam ederse ekilen saçlar da bu süreç içerisinde mevcut saçlarla birlikte günden güne dökülebilecektir. Bu gibi durumların haricinde ise kadınların yaşadığı farklı sorunlar için oldukça başarılı saç ekim uygulamaları yapılmaktadır.

Belli Bir Bölgedeki Saçların Dökülmesi

Bu gibi saç dökülmeleri genellikle geçicidir ve saçlar yeniden çıkar. Saçların geri gelmediği durumlarda ekim yapılabilir ve güzel sonuçlar alınabilir.

Çekme ile Ortaya Çıkan Dökülmeler

Genellikle kakül ve kulakların ön kısmındaki saçlar çekmelere bağlı olarak dökülebilmektedir. Bu sorunlar ense bölgesinden alınan saç kökleri ile rahatlıkla çözülebilmektedir.

Yanık ve Kazalar Sonucu Yaşanan Dökülmeler

Bu gibi sorunların geneline saç ekimi ile çözüm getirilebilmektedir.

Açık Alın Durumu

Erkeklerde olduğu gibi bazen kadınlarda da genetik olarak alın kısmında açıklık ortaya çıkabilmektedir. Bu sorunun çözümü saç ekimi ile gayet kolaydır ve kalıcıdır.

Kadın Saç Ekimi için Saçları Kazıtmak Gerekir mi?

Birçok kadının saç ekimi uygulamalarına mesafeli davranmasının nedenlerinden birisi de ekim yapıldıktan sonra ortaya çıkan rahatsız edici görüntü ve ekim yapılabilmesi için saçlarını kazıtması gerektiğini düşünmesidir. Ancak saç ekiminde gelinen son noktada saçları kazıtmadan saç ekimi yaptırabilmek de mümkündür. Saçların kazıtılıp kazıtılmayacağının kararı ise ancak yapılacak bir kontrolden sonra dökülmenin nedenine ve kişinin mevcut durumuna göre verilebilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi teknolojisinin geldiği noktada son derece başarılı ve doğal sonuçlara neredeyse günlük hayatı hiç aksatmadan kavuşabilmek mümkün hale gelmiştir. Özellikle  kadınlar için saç ekimi yapılabilmesinde ancak  ekim yapacak merkezin uzmanları karar verebilcektir. Zira yapılacak ekim sonrası ekilen saçların kalıcı olmaması ve tekrar dökülmesi mümkündür. Bunun için ekim yapılacak merkezin alanında ne kadar deneyimli olduğundan ve konuya sadece maddi olarak yaklaşmadığından emin olmak gerekmektedir.

Copyright 2015 Saç Ekimi & Estetik - Saç Dökülmesi Antalya Ana Sayfa | Hakkımızda | Servislerimiz| İletişim