Bizi Arayın: 0538 636 68 81(Whatsapp, Viber)

Bıyık Ekimi

Bıyık ekimi ile köselik kader, yanık ve yara izleri ise kalıcı değil.

biyik-ekimiBıyık, bir erkeğin çehresine estetik katan en önemli detaylardan birisi. Ancak bazı erkekler kimi zaman genetik etkenler, kimi zaman da bazı sağlık problemleri nedeniyle bu ayrıcalıktan mahrum ya da bıyıkları istediği formda değil. Bu durum beraberinde hiçbir sağlık problemini getirmese de bir erkeğin özgüvenini zedeleyebilecek bir şey. Fakat günümüz saç ekim teknolojisi ile artık saç ve sakalda olduğu gibi bıyık ekimi de mümkün hale gelmiş durumda.

 

Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ve sakal ekiminde olduğu gibi bıyık ekiminde de nakledilecek kıl kökleri için genellikle ense bölgesi tercih edilir. Mevcut bıyıklar ile birlikte en doğal görüntüyü verebilecek olan kıl kökleri ense bölgesinden tek tek itina ile alınır ve bıyık bölgesinde açılan mikro kanallara tek tek yerleştirilirler.

Lokal anestezi ile birlikte gerçekleştirilen ekimde kişinin hiçbir şekilde ağrı ya da sancı duyması mümkün değildir. Saç ekim teknolojisinde gelinen son nokta olan FUE yöntemi ile de ne köklerin alındığı bölgede, ne de ekim yapılan alanda hiçbir şekilde yara ve kesi izi de kalmayacaktır. Ekim sonrasında ilk birkaç hafta içerisinde geçici bir dökülme olsa da yeniden büyüyecek olan bıyıklar, birkaç ay içerisinde ekim yapıldığı belli olmayacak şekilde bir doğal görüntüye kavuşacaktır.

Kimler Bıyık Ekimi Yaptırabilir?

Bıyık ekimi neredeyse hemen her erkek için uygulanabilir. Köselik durumu, bıyıkların istenilen dolgunlukta olmaması, bıyık çizgisinin istenilen şekilde olmaması, bıyık bölgesindeki yanık ve yara izleri ya da sakal kıran nedeniyle ortaya çıkan açılmalar gibi birçok farklı sorunun çözümünde belki de tek ve en etkili tedavi yöntemidir.

Bıyık Ekimi Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Saç ekim fiyatlarında olduğu gibi bıyık ekiminde de fiyatları belirleyen temel etken; nakledilecek olan greft sayısıdır. Sadece bıyık bölgesi için yapılacak bir ekimde saça ve sakala göre oldukça az greft transfer edileceği için fiyatlar saç ve sakal ekimine göre oldukça caziptir. Ancak net fiyat yine de kişinin mevcut durumu ve isteklerine göre, yapılacak bir uzman kontrolü sonrasında verilebilecektir.

Copyright 2015 Saç Ekimi & Estetik - Saç Dökülmesi Antalya Ana Sayfa | Hakkımızda | Servislerimiz| İletişim