Bizi Arayın: 0538 636 68 81(Whatsapp, Viber)

Ameliyatsız Bölgesel İncelme (Soğuk Lipoliz)

Soğuk lipoliz sayesinde ameliyatsız incelebilirsiniz.

soguk-lipolizGünümüz beslenme alışkanlıkları ve hareketsiz bir yaşam tarzının beraberinde getirdiği istenmeyen kilolar, hemen hemen birçok kişinin ortak sorunu. Fazla kiloların neden olduğu birçok sağlık problemi başlı başına bir sorunken, bir de görsel olarak verdiği rahatsızlık ve yarattığı psikolojik baskı söz konusu.

İstediği forma kavuşmak isteyen hemen herkes diyet ve hatta sporla birlikte fazla kilolarından kurtulabilmekte. Ancak birçok kişi ne kadar kilo verirse versin bir türlü kaybolmayan inatçı yağlardan şikayetçi. Özellikle bel ve basen gibi bölgelerdeki inatçı yağları yakabilmek birçok kişi için ne kadar çaba gösterirse göstersin pek mümkün olmamakta. Bu nedenle yakın zamana dek birçok kişinin bu konudaki tercihi liposuction uygulamasına başvurmaktı. Ancak günümüzde soğuk lipoliz ile çok daha kolay bir şekilde bölgesel olarak incelebilmek mümkün hale geldi.

Soğuk Lipoliz Nedir?
Soğuk lipoliz, Harvard Üniversitesi’ndeki uzmanlar tarafından geliştirilen ve son yılların mucize tedavi yöntemlerinden birisi olarak kabul edilen bir bölgesel incelme uygulaması.

Soğuk lipoliz, istenmeyen ve kurtulması çok zor olan yağ dokularına deri üzerinden müdahale ile uygulanıyor. Bunun için tasarlanmış özel bir cihaz yardımı ile deri üzerinden yağ dokusu vakumlanıyor ve ısıtılıyor. Bu aşamanın ardından ise ani bir şekilde şoklanarak dondurulan yağ dokusu, hücresel bütünlüğünü kaybediyor ve yapısı bozuluyor. Hücre yapısı bozulan yağ hücreleri ise zaman içerisinde vücudun doğal savunma mekanizması sayesinde vücuttan atılmaya başlıyor. Etkileri birkaç hafta içerisinde görülmeye başlanan uygulamada 5-6 ay gibi bir süre sonunda ise 5-13 santimetreye varan incelmeler mümkün olabiliyor.

Soğuk Lipolizin Liposuctiondan Farkı Nedir?

* Liposuction bir çeşit cerrahi müdahale iken, soğuk lipoliz uygulaması için ne bir cerrahi müdahaleye, ne de anesteziye ihtiyaç duyulur.

* Liposuction uygulamasında yağ dokusu tek bir seferde alındığı için çökme gibi deformasyonların ortaya çıkma ihtimali söz konusudur. Soğuk lipoliz uygulamasında ise yağ dokusu doğal süreç içerisinde vücuttan atıldığı için tarz bir deformasyon söz konusu değildir.

* Liposuction sonrası iyileşme süreci oldukça zorlu ve uzun olabilmektedir. Soğuk lipoliz uygulamasının sonunda ise aynı gün içerisinde günlük hayata bırakılan yerden devam edilebilir.

* Bu avantajlarının yanı sıra ekonomik olması da soğuk lipolizin liposuctiona nazaran öne çıkan en büyük artılarından birisidir.

Soğuk Lipoliz Kaç Seans Uygulanır?
Tek bir seans ile uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusunun %40’ına kadar bir kaybın olması ve 5-13 santimetreye varan bir incelme mümkün olabilmektedir. Bu nedenle birçok kişi için ikinci bir seansa gerek duyulmamaktadır. Ancak nadiren de olsa ikinci bir seans gerektiği takdirde bunun için 3-6 ay kadar beklemek ve uzmanın vereceği karar doğrultusunda aynı bölgeye ikinci bir seans yaptırmak mümkündür. Bu konuda en net bilgiyi alanında deneyimli uzmanlar verebilecektir.

Copyright 2015 Saç Ekimi & Estetik - Saç Dökülmesi Antalya Ana Sayfa | Hakkımızda | Servislerimiz| İletişim