Saç yıpranması, uzaması, dökülmesi vs.. gibi birçok saç problemi bulunmakta. İnsanların birçoğu bu problemlerden en az birkaç tanesini yaşamakta. Ve doğal olarak çözümlerini de aramakta. Sizlere bugün doğal ve çok kolay bir yöntem hakkında bilgiler sunacağız. Saç bakımı konusunda birçok yanlış bilgi ve ilaç bulunmakta. Birçok tedavi yöntemi saçlarınızı daha iyi değil daha kötü bir hale getirebilir. Dikkatli olmanız gerekiyor.

Bu maskeyi ne sıklıkla kullanmalıyım diye sorarsanız bir kısıtlama bulunmamakla birlikte fazla tekrarlamanızı önermiyoruz. Haftada iki üç ideal bir rutindir.

Gül Suyu Maskesi Nedir ve Nasıl Uygulanır?

 

Gül suyu daha çok cilde olan faydalarıyla adını duyurmuş olsa da saçlar için de oldukça faydalıdır. Özellikle kimyasal ve ısıl işlemler nedeniyle yıpranmış saçlar için tercih edilir. Gül suyu saçları besler ve daha hızlı uzamasını sağlar. Saç derinizdeki kan akışını hızlandırarak saçınızın daha hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlarken saça nem ve parlaklık kazandırır. Yani bir taş ile birkaç fayda birden sağlarsınız. Maskeye katacağınız C vitamini de saçlarınızın daha parlak ve hacimli görünmesini sağlar.

Gül Suyunu Nerede Bulabilirim?

Gül suyu hemen hemen tüm eczanelerde bulunmaktadır. Herhangi bir reçete göstermeksizin rahatlıkla alabilirsiniz.

Gül Suyu Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Gül suyu maskesi hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler yarım su bardağı gül suyu ve 5 adet C vitamini ampulü. Gül suyunu aktardan temin etmemeniz ya da kendiniz üretmeniz daha yararlı olacaktır. Malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra saç diplerinize masaj yaparak tüm saçınıza uygulayın, 1 saat bekledikten sonra saçlarınızı soğuk suyla yıkayın.

Gül Suyu Haricinde Saçımın Sağlığı Konusunda Ne Önlemler Alabilirim?

Saçınızı çok sıkı bağlamamalısınız. Aynı şekilde saçınız bağlı bir halde yatmayınız. Şampuan seçiminiz rastgele değil, saç tipinize uygun bir şekilde olmalıdır. Saçlarınızı asla kuruyken taramamalısınız, öncesinde nemlendirmeniz gerekmektedir. Saçınızın sağlığını düşünerek onu hergün yıkama düşüncesi mantıklı gelebilir fakat bu doğru değildir. Saçınızın doğal bir şekilde yağlanmaya da ihtiyacı vardır. Aksi takdirde onun dengesini bozacaksınızdır. Fön, maşa ve düzleştirici gibi yüksek ısılı işler uygulamaktan kaçınınız. Sağlıklı günler…